8 Ocak 2010 Cuma

Nur Germen - II
Maçı salonda izlediğim için bu sefer usta yorumcumuz Nur Germen i dinleyemedim televizyondan. Fakat internetten okuduğum yorumlar beni, karısı öldürülmüş William Wallace gibi sinirlendirmeye yetti. Artık "Yeteeeer Nur Germen Yeteeeeer" demenin zamanıdır.
"Hep bu 18 numara" demiş maçı yorumlarken, Milos Teodosiç için. Bu cümleyi yazarken sinirden ellerim titriyor. Anlatamam yani Nur Germen için hislerimi. En kibar tabirle kendisine burdan yuuuuuuuuuuuuuh diyorum. Basketbol Türkiyede kimlerin elinde görüyorsunuz... Ne kadar cahil adamların elinde görüyorsunuz. Nur Germen değil maalesef tek derdimiz. Zamanında efsane Chicago Bulls röpörtajı yapmış bir TSYD başkanımız var, muazzam bir milli takımı koçumuz var, hazırlık maçında şark kurnazlığı yaptığını zanneden ve bir daha hiç bir takımı çalıştıramayacak coachlarımız var, sözde derbi maçlarında sahaya inen oyunculara saldıran hüber taraftarlarımız var... Evet hepsi bu ülkede.

Demek istediğim şudur: Bu adamların tasfiyesinin zamanı çoktan gelmiştir. Yeniliklere çok kapalı bir ülke olduğumuz aşikar ama bu adamlara yol verilmelidir.. Birçok basketbol blogunu keyifle okuyorum ve görüyorum basketboldan anlayan ve kafası çalışan insanlar var bu diyarda. Ama TVde ve gazetelerdeki adamlar ziyan... En sağlam yorumculardan diye sözedilen Kaan Kural'ın bile "Dragan Lukovski Efes e gelmeli" gibi yazıları, NBA maçı anlatırken yapılan herhangi bir smaç sonrası oyuncuyu göklere çıkarmasına tanıklık etmiş bir bünyeyim. Artık daha fazlasını kaldırabilecek miyim bilmiyorum.
 
Başlangıç olarak Nur Germen'den kurtulmayı diliyorum. Bu büyük bir iyilik olacak basketbolseverlere.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder