17 Aralık 2009 Perşembe

2009 / 2010 Sezonu Başlangıç Değerlendirmesi

Sezon öncesi değerlendirmem şöyleydi. Sıralamayı, Kepez ve olağanüstü durumu sebebiyle Galatasaray dışında doğru bilmişiz gibi gözüküyor. Cemal Nalga saçmalığını yaşamasalar onlar da şu an ilk 4te olacaklardı...
Genel bir değerlendirme yapmak istiyorum.
Efes Pilsen: Beklentilerimin çok aşağısında kaldı... 7 yabancılı takım Türkiye şampiyonluğu için kurulmadı. Ergin Ataman başarısızdır. Yıl sonunu beklemeye hiç gerek yok. (Hep böyle umutsuz konuşuyorum ki sonunda tersi çıksın diye:) )
Top16ya bile kalamama durumumuz var ki her türlü ağır sözü hakediyor koç ve bazı oyuncular...
Beşiktaş: Sakatlıklarla boğuşuyorlar, Avrupada çok çabuk elendiler ama belli ki Türkiyede iş yapacaklar. Engin Atsür de sakatlığını atlatıp hızlı bir geri dönüş yaptı. Devamını bekliyoruz. 2 numarasız oynuyor bu takım diyor bazı arkadaşlar ama bence Engin'den çok iyi bir 2 numara olur.. Newley'nin dönüşüyle güzel oyunlarına devam edeceklerdir. Chatman da MVP adayıdır.
Fenerbahçe Ülker: Büyük sarsıntılar yaşayarak bugünlere geldiler. GS skandalı olmasaydı şu an daha gerilerde olacaklardı. Büyük hayal kırıklığı... Solomon'ın gönderilmesi, Tanjeviç'in gönderilip gönderilmemesinin belirsizliği, Mirsad'ın ne idüğü belirsiz durumu gibi bir sürü sıkıntı yaşadı ve benzer şeyleri yaşamaya devam ediyor Fenerbahçe Ülker. İşleri zor. Avrupada Top16ya kalabilirler ama orada tokat manyağı olacakları aşikar.
Banvit: Size sevgilerimi yolluyorum. Çok seviyorum bu takımı. Özellikle Barış Ermiş'ten çok şeyler bekliyordum o da bu beklentilerime yavaş yavaş karşılık veriyor. 8,4s, 4,7a ortalamaları var ki takımdaki skorerleri düşününce bence gayet iyi. Daha da aktif hale geleceğine inanıyorum.
Orhun Ene koçluğundaki Davis ve Williams önderliğindeki takım umarım devamını getirecektir.
Türk Telekom: Pek bir şey söylemek istemiyorum. Kişiliksiz, ne oynadığı belli olmayan ve her zamanki gibi beklentilerin çok altında kalan bir takım...
Pınar Karşıyaka: Her zaman seyircisini göklere çıkardığım caanım İzmirimin güzide takımı için geliyor: Helal olsun. Birkan ve Furkan beklentilerimizi boş çıkarmadılar. Furkan zaten KSK'nin gözbebeğiydi, sürprizi yapan Birkan oldu. Michael Jordan'la boşuna tanışmadığını herkese kanıtladı.
Amerikalılar da müthiş... Toolson bir Domercant vakası olabilir belki de. Play-offlarda da umutluyum bu takım için.
Erdemir:    Çok şanssız 3 yenilgiyle başlamışlardı ama arka arkaya galibiyetlerle hakettikleri yere geldiler. Hakan Köseoğlu 10,3 sayı, 8,4 asistle oynuyor ki bana hemen John Stockton'ı hatırlattı bu istatistikler:) Erkan güzel maçlar çıkartıyor.. Şimdi bir de Alex Gordon takviyesi yapıldı bakalım neler yapacaklar.
Bornova Belediye:   Yıllarımı geçirdiğim Bornova'nın müthiş takımı.. Ah bir de Kepez'den Cüneyt'i alabilsek tam süper olacak. Shipp MVP adayı ve seneye kesin Avrupa yolcusu. Kedrick Brown keza öyle. Adam 11. sıradan NBA'e draft oluyor ama hayat bu işte kendini bir anda Bornova'da Küçük parkta Günizi'nde kahvaltı yaparken bulabilirsin. (Günizi hala açık mı bilmiyorum:) )
Sürpriz yaparlar demiştim ama siz abarttınız:) Helal olsun.

Darüşşafaka konusunda büyük bir hayal kırıklığı yaşıyorum. Genç oyunculara her zaman çok güvenmiştim, sezon başındaki durumları da çok fena değildi ama 0-9 luk başlangıç tam bir facia.

Değerlendirme:
MVP: Josh Shipp, Mire Chatman
MIP: Birkan Batuk
En iyi beş: Mire Chatman, Igor Rakoçeviç, Josh Shipp, Andre Smith, Lonny Baxter
En iyi Genç Beş: Kaan Üner, Birkan Batuk, Can Altıntığ, Furkan Aldemir, İlkan Karaman

Son söz: Skytürk duy beni! Gönder şu basketbol cahillerini... Mahvetme bizim şuncacık basketbol seyir zevkimizi. Tamam artık İstanbuldaki her maçı salonda izliyoruz ama deplasman maçları tam bir eziyet oluyor. Yapmayın etmeyin...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder