21 Ağustos 2009 Cuma

Efes Pilsen in efsane maçları - I

Mart 1999; Zalgiris Kaunas 69 - 68 Efes Pilsen:
Her zamanki gibi yine Euroleague çeyrek finalindeyiz ve yine yeşil beyazlı güçlü bir ekiple karşı karşıyayız. Naumoski - Ufuk - Volkan - Saviç - Hüseyin beşiyle sahadayız. Yedeklerde Mirsad, Drobnjak gibi isimler var. Bu maçı kazanabilirsek Final Four a yükselmek için büyük avantaj yakalayacağız.
Rakipte de Tyus Edney gibi süper bi adam ve Stombergas, Bowie, Zukauskas kardeşler, Zidek gibi sağlam adamlar var. İkinci yarının sonlarına doğru bir ara 6 sayı öne geçtik. Tam bu sırada önce Ufuk Sarıca hızlı hücumda hep attığı zor bir turnikeyi kaçırmış:), sonrasındaki iyi savunmamızdan sonra hücumda arkadaşlarla yıllarca unutamadığımız bir olay oldu. Drobnjak bomboş ters turnikeyi kaçırdı ve hemen arkasından yediğimiz iki üçlükle maç eşitlendi.. Tam ritmimizi kazanmışken Bowieden gelen son üçlükle maç yine krize girmişti.
Son 19 saniyeye de 1 sayı farkla geride girmiş olduk. Top her zamanki gibi yine Naumoskide. Hepimiz ondan bir şeyler bekliyoruz. Ama son 4 saniye kala Naumoski bir anda topu Ufuk Sarıca ya geçiriyor. Pası da çok güzel gitmiyor aslında. Ufuk topu zor tutuyor ve üçlük çizgisinin hemen önünden bir şut çıkarıyordu. İşte o şut girmedi ve o sene Zalgiris, Daniloviçli, Rigaudeau lu Kinderi yenerek Avrupa şampiyonu oldu... Tyus Edney de MVP...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder